Anasayfa » Kadın Kanserleri » Rahim Kanserinde Tedavi Yöntemleri

Rahim Kanserinde Tedavi Yöntemleri

Rahim Kanserinin En Yaygın Tedavi Şekli Nedir?

Rahim kanseri ile ilgili olarak en fazla karşılaşılan şikayetler adet dönemleri dışında, menopoz sonrası dönemde ya da cinsel ilişki sonrasında görülen kanamalardır. Bu şikayetlerle doktora giden bir hastaya sırasıyla vajinanın fiziksel muayenesi, ultrason, örnekleme, hysteroskopi gibi teşhis edici yöntemler uygulanır. Eğer hastada kanserli ( habis ) hücreler görülürse, bu kez kanserin kapsamını ve yayıldığı alanı anlamak adına bazı testler ( CT taraması, MR, göğüs röntgeni, kan testi, anestezi ile yapılan rahim kontrolü, mesane ve rektum kontrolü ) yapılır.

Happy female patient and doctor at office

Uterus kanserinde en yaygın olan ana tedavi yöntemi ameliyattır. Yapılan total abdominal histerektomi, bilateral salpingo-oforektomi ve lenfadenektomi gibi cerrahi operasyonlarla,

  • ( Pelvis bölgesindeki ve aort çevresindeki ) bazı lenf düğümleri
  • Rahim
  • Fallop tüpleri
  • Yumurtalıklar alınır ve kanserli dokular çıkarılır.

Bazen ameliyat dışında kanserin hangi evrede olduğu ile alakalı olarak kemoterapi ya da radyoterapi gibi yöntemlerden de faydalanılır.

İstanbul’da, Rahim Kanseri (endometrium kanseri) tanı ve tedavisi için Prof. Dr. Ateş Karateke ile iletişime geçebilirsiniz.

 
Dilerseniz Hemen 0216 368 2448 nolu Telefonumuzu Arayarak Bilgi ve Randevu Alabilirsiniz.

Dilerseniz Buraya Tıklayarak İletişim Sayfamızdan Bizlere Mesajlarınızı İletebilirsiniz.

Site içeriği bilgilendirme amaçlıdır, Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz.

Hakkında Prof. Dr. Ateş Karateke

Görevi: İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakultesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Başkanı. Doğum yeri,Tarihi: Kayseri / Develi – 22 Agustos 1959 Medeni durumu: Evli, 2 çocukluYabancı dil: İngilizce Askerlik durumu: 1990-91 Gümüşsuyu Askeri Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı -- Devamını Oku