Anasayfa » Basında » Basında

Basında

Kadınlardaki karın şişliğine dikkat! (Türkiye Gazetesi)

Teşhisi en zor ve en sinsi ilerleyen kadın kanseri türlerinden biri kadınlardaki karın şişkinliği ile kendini ortaya atıyor işte o hastalık.

karin-sisligi

Kendine özgü belirtisi olmayan yumurtalık kanseri mide ve bağırsak rahatsızlıkları ile kendini gösterebilir. Teşhisi en zor ve en sinsi ilerleyen kadın kanseri türlerinden biri olan yumurtalık kanserinin en önemli belirtisinin bağırsak ve mide sorunları olabileceğini söyleyen Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ateş Karateke “Gündelik şikayetlerin dikkate alınması yumurtalık kanserinde hayat kurtarabilir” dedi.Prof. Dr. Ateş Karateke, yumurtalık kanserinin kendine özgü belirtileri olmadığı için, hastalığın belirlenmesi ve tanı koyulmasının zor olduğunun altını çizerek kadınların şikayet ettikleri belirsiz semptomların hazımsızlık, karında şişkinlik, çabuk doyma, iştah kaybı, sık idrara çıkma ve kilo kaybı ya da kilo alma olduğunu söyledi.Hamileliğin ve emzirmenin koruyucu bir faktör olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Karateke, “Birden çok hamile kalan kadınlarda ya da emziren kadınlarda yumurtlama daha az olduğu için bu kadınlarda yumurtalık kanseri de daha seyrek görülmektedir”dedi.
Ziyneti Kocabıyık – Türkiye Gazetesi
Dilerseniz Hemen 0216 368 2448 nolu Telefonumuzu Arayarak Bilgi ve Randevu Alabilirsiniz.

Dilerseniz Buraya Tıklayarak İletişim Sayfamızdan Bizlere Mesajlarınızı İletebilirsiniz.

Site içeriği bilgilendirme amaçlıdır, Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz.

Hakkında Prof. Dr. Ateş Karateke

Görevi: İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakultesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Başkanı. Doğum yeri,Tarihi: Kayseri / Develi – 22 Agustos 1959 Medeni durumu: Evli, 2 çocukluYabancı dil: İngilizce Askerlik durumu: 1990-91 Gümüşsuyu Askeri Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı -- Devamını Oku

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

thirteen + eight =

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.