Anasayfa » İdrar Kaçırma » İdrar Kaçırma Sorunu İçin Ne Zaman Tıbbi Yardıma Başvurulmalıdır?

İdrar Kaçırma Sorunu İçin Ne Zaman Tıbbi Yardıma Başvurulmalıdır?

İdrar kaçırma problemi yaşayan hastalar doktor ile iletişime geçmek için genellikle aceleci davranmaz. Çünkü bu sorunu doktor ile paylaşmaya çekinebilir. Ancak, idrar kaçırma, idrar kaçırma problemi için tıbbi yardım almak, doktora başvurmak altta yatan sebepleri öğrenmek açısından oldukça önem teşkil eder.

idrar-tutamama

İdrar kaçırma, şayet hastanın idrarında kan da var ise altta yatan çok daha ciddi bir sorunun belirtisi olabilmektedir.
İdrar tutamama, idrar kaçırma hastanın çekineceği bir sorun değildir. Utanç duyulan bir duruma düşmemek adına kişinin hareketlerini kısıtlamasına ya da sosyal yaşantısını sınırlandırmasına gerek yoktur.
İdrar kaçırma, hastada telaşa mahal vereceği için yaşı ilerlemiş hastalarda düşme tehlikesine yol açar.

Karşılaşılan birkaç ya da ender görülen idrar tutamama, idrar kaçırma durumlarında muhakkak doktora başvurmak gerekmez. Ancak idrar kaçırma artık bir problem haline gelmiş ise, sık sık karşılaşılıyor ise ve kişinin hayat kalitesini etkiliyorsa bir doktora başvurmak gerekmektedir.
Dilerseniz Hemen 0216 368 2448 nolu Telefonumuzu Arayarak Bilgi ve Randevu Alabilirsiniz.

Dilerseniz Buraya Tıklayarak İletişim Sayfamızdan Bizlere Mesajlarınızı İletebilirsiniz.

Site içeriği bilgilendirme amaçlıdır, Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz.

Hakkında Prof. Dr. Ateş Karateke

Görevi: İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakultesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Başkanı. Doğum yeri,Tarihi: Kayseri / Develi – 22 Agustos 1959 Medeni durumu: Evli, 2 çocukluYabancı dil: İngilizce Askerlik durumu: 1990-91 Gümüşsuyu Askeri Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı -- Devamını Oku

Cevapla