Anasayfa » Kolposkopi » Kolposkopi Yapan Hastaneler ve Klinikler
Anadolu yakasında kolposkopi yapan doktorlar

Kolposkopi Yapan Hastaneler ve Klinikler

Kolposkopi Yapan Hastaneler

Kolposkopi hem hasta hemde hekim için yapılması kolay bir işlem olmasına rağmen istanbulda kolposkopi yapan hastanelerin sayısı oransal olarak az denebilir. Anadolu yakasında kolposkopi yapan hastaneleri kurumlarla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Öncelikle özel bir cihaz alınması gerekliliği maliyet – getiri hesabı yapıldığında özel hastanelerce uygun bulunmayabilinmektedir. Bütün kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarınca yapılabiliyor olmasına rağmen devlet hastanelerinde de yeterli hekim, zaman, yer, cihaz eksiklikleri gibi çeşitli nedenlerle bulunmamaktadır. Anadolu yakasında kolposkopi yapan hekimlerin çoğu jinekolog onkolog (kanserler konusunda üst ihtisaslı kadın hastalıkları ve doğum uzmanı) olan hekimlerdir.

Kolposkopi Yapan Doktorlar

Kolposkopi kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarınca yapılabilir. Ancak kolposkopik incelemenin hastaya faydalı olabilmesi için kolposkopi yapan doktorun konusunda uzman ve tecrübeli olması önemlidir. Kolposkopi yapan doktorların kadın genital sisteminin normal ve anormal kolposkopik görüntüsünü ayırt edebilmeleri son derece önemlidir. Saptanan lezyonların normal olup olmadığına, biyopsi alınıp alınmayacağına karar vermek tecrübe gerektirir. Ayrıca kolposkopik inceleme sonrası lezyonun takip ve tedavisinin nasıl yapılacağına karar vermek gerekmektedir.

Kolposkopik inceleme hasta ve hekim için teknik olarak uygulanması kolay olmasına ragmen yorum ve değerlendirme bilgi ve tecrübe gerektirmektedir. Bu sebeple kolposkopi yapan doktorun konusunda uzman ve tecrübeli olması, güncel cihazları kullanması işlemin amacına ulaşması için son derece önemlidir.
Dilerseniz Hemen 0216 368 2448 nolu Telefonumuzu Arayarak Bilgi ve Randevu Alabilirsiniz.

Dilerseniz Buraya Tıklayarak İletişim Sayfamızdan Bizlere Mesajlarınızı İletebilirsiniz.

Site içeriği bilgilendirme amaçlıdır, Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz.

Hakkında Prof. Dr. Ateş Karateke

Görevi: İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakultesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Başkanı. Doğum yeri,Tarihi: Kayseri / Develi – 22 Agustos 1959 Medeni durumu: Evli, 2 çocukluYabancı dil: İngilizce Askerlik durumu: 1990-91 Gümüşsuyu Askeri Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı -- Devamını Oku

Cevapla